تبلیغات
.:: Beauty Shop PARYA ::. - لیزر و کاربرد آن در زیبایی و بیماری های پوست
.:: Beauty Shop PARYA ::.
Incredible Prices Because Supreme Makeup
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 بهمن 1389 توسط مهدی | نظرات ()


راهنمایی كه در دست دارید، برمبنای «توصیه های فرهنگستان تخصصی پوست آمریكا» و با اقتباس از كتاب «مراقبت از پوست و مو در سلامتی و بیماری» كه تألیف گروهی از متخصصین و پزشكان صاحب نظر در زمینة پوست و مو و زیبایی می باشد، فراهم آمده است...
هدف از تهیة مجموعه ای از راهنماها مانند آنچه كه در پیش رو دارید، آگاهی دادن به بیماران در مورد ماهیت بیماری های پوستی و شناخت بایدها و نبایدها و پاسخگویی به انبوه ابهامات و سوالاتی است كه معمولاً در ذهن بیماران موج می زنند ولی در وقت كوتاه معاینه در مطب، فرصت پاسخگویی به همة آنها نیست.
امیدواریم با دقت كافی و تمركز بیشتر به شناخت بیماری خود همت گمارده وتوصیه ها و هشدارها در مورد آن را به خوبی درك نموده و بكار گیرید.
ما نیز آرزو داریم تواسته باشیم گامی هرچند كوتاه، در راه توسعه فرهنگ، دانش و آگاهی مردم در باب آموزش مراقبت از تندرستی برداشته باشیم.
لیزر و كاربرد آن در بیماری های پوستی و زیبایی پوست
 لیزر یك نوع نور برانگیخته شده و پر انرژی است كه در شرایط عادی در طبیعت دیده نمی شود، ولی با تكنولوژی و وسایل خاص می توان آن را ایجاد كرد. لیزر با نور معمولی تفاوت هایی دارد كه این ویژیگی ها باعث توانایی ها و كاربردهای خاص لیزر می شود.
 نور معمولی مركب از چندین انرژی نورانی مرئی و نامرئی است كه اشعه ماوراءبنفش با كمترین طول موج ها تا اشعه مادون قرمز با بیشترین طول موج ها را در بر می گیرد. اما لیزر تنها از یك نوع انرژی نورانی با طول موج مشخص ساخته شده است، لذا به آن نور «تك رنگ» هم می گویند. تفاوت دیگر لیزر با نور معمولی انرژی آن می باشد كه گاهی حتی چند هزار برابر نور معمولی می تواند انرژی داشته باشد. بالاخره ویژگی سوم لیزر دقت و پایین بودن خاصیت انتشار نور لیزر است. بطوریكه در دستگاه های دقیق لیزر نور تابیده شده در فاصلة چند صد متری كاملاً مسیر مستقیم خود را حفظ كرده و شعاع دایره محل تابش در نزدیكی منبع لیزر تقریباً مساوی شعاع تابش در چند صد متری منبع می باشد.
 این خصوصیات لیزر باعث شده كه كاربردهای فراوانی در صنایع نظامی، غیرنظامی، علوم و تحقیقات و همچنین شاخه های مختلف پزشكی پیدا كند. 
 كاربرد لیزر در پزشكی و از جمله بیماری های پوستی از حدود 40 سال پیش بصورت تحقیقاتی شروع شده و با آمدن دستگاه های جدیدتر كه مؤثرتر و كم عارضه تر هستند جایگاه ویژه و وسیعی در درمان بیماری ها، پیدا كرده است.
 مكانیسم انرژی لیزر جذب انرژی نورانی توسط مولكول های بافتی است. همانطوری كه در اثر تابش نور خورشید اشیاء بتدریج گرم می شوند، تابش لیزر نیز باعث گرم شدن، داغ شدن و نهایتاً تخریب بعضی مولكول های حساس بافتی می شود. از آنجایی كه لیزر تك طول موج می باشد، فقط باعث داغ شدن و تخریب ساختمان های خاصی می شود. در حالی كه افزایش حرارت در ساختمان های مجاور كه حساس نیستند زیاد قابل توجه نمی باشد. لذا با انتخاب لیزر مناسب و با دانستن ویژگی های بافتی می توان ضایعه مورد نظر را تخریب كرد در حالیكه كمترین صدمه ممكن به ساختمان های مجاور آن وارد شود. به طور مثال لیزری كه طول موج حدود 585 نانومتر می باشد (Pulse dye laser) بیشتر روی ساختمان های عروقی اثر می كند. لذا در مورد عروق واریسی پوست، ضایعات همانژیومی و لكه ها و خال های عروقی به كار می رود. 
كاربرد لیزر در بیماری های پوستی و زیبایی 
 به طور كلی كاربردهای لیزر را به شكل زیر می توان دسته بندی كرد:
1- درمان ضایعات وخال های عروقی كه معمولاً رنگ این ضایعات قرمز روشن و یا تیره می باشد.
2- درمان انواع ضایعات رنگی و رنگدانه ای پوست كه شامل خال های رنگی پوست و خالكوبی ها می شود.
3- درمان و كاهش موهای زائد و ناخواسته بدن.
4- كاهش چین و چروك، فرورفتگی ها و جای زخم های ناشی از بعضی بیماری های پوستی از قبیل آكنه 
5- درمان بعضی از انواع بیماری های پوستی از قبیل زگیل، جای زخم های برجسته و خارش دار (كلوئید)، ترك های پوستی ناشی از حاملگی و چاقی (striae) و ترمیم زخم و...
6- گاهی نیز از لیزر بعنوان وسیله ای برای برش بافت می توان استفاده كرد. مشابه كاری كه تیغ جراحی انجام می دهد با این تفاوت كه خونریزی كمتری ایجاد می كند.
انواع دستگاه های لیزر و كاربرد آنها 
 الف) برای درمان ضایعات عروقی كه شامل رگ های واریسی پوست (در صورت، اندام ها و بدن)، لكه های قرمز عروقی و خال های عروقی (گرانولوم پیوژنیكوم) می باشد، لیزرهای 
Nd – YaG, (Pulse dye laser) P.D.L ، آرگون قابل استفاده هستند كه P.D.L مناسب تر می باشد.
ب) برای درمان خال ها و لكه های تیره پوستی (ماه گرفتگی آبی و یا قهوه ای)، خالكوبی ها (آبی، سیاه، گاهی قرمز) از انواع این لیزرها می توان استفاده كرد: 
Q- Switch Ruby
Q- Switch Alexandrite
Q- Switch Nd- YAG
ج) برای درمان و كاهش موهای ناخواسته از انواع لیزرهای: Nd- YAG, Diode, Alexandrite, Ruby Laser می توان استفاده كرد. همچنین یك سیستم جدید به نام (I.P.L) Intense Pulse Light كه نور پر انرژی معمولی است و از جنس لیز نمی باشد در كاهش موهای ناخواسته مؤثر است.
تأثیر لیزر در كاستن موهای زائد، دایمی نمی باشد.
د) برای كاهش چین و چروك و فرورفتگی های جای زخم آكنه و سایر بیماری ها می توان از لیزرهای CO2 و Erbium YAG استفاده كرد. لیزر CO2  پوست را عمیق تر می تراشد و در كاهش چین و چروك مؤثرتر است ولی عوارض آن از جمله ایجاد جای زخم و لكه های تیره شایع تر می باشد لذا برای كاهش عوارض ناخواسته، Erbium YAG مناسب تر است. نتیجه این لیزرها هیچكدام صد در صد نمی باشد ولی در كاهش عمق چین و چروك و جای زخم ها مؤثر هستند.
ه) انواع مختلف لیزر در درمان بیماری های مختلف پوستی كاربرد دارند ولی باید توجه داشت كه برای این بیماری ها، درمان ها و روش های دیگر و ارزانتر نیز وجود دارند، لذا در صورت عدم موفقیت سایر روش ها، می توان نتایج لیزر را نیز امتحان كرد.برچسب ها: کاربرد لیزر، زیبایی، لیزر مو، لیزر پوست، خال های مادرزادی، درمان، ماه گرفتگی، پوست، خالکوبی، تاتو،
درباره پریا
موضوعات
آخرین مطالب
نویسنده
آرشیو مطالب
لینک دوستان
دیدگاه
آمار از نگاه میهن بلاگ
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :هزینه های باور نکردنی در ازای کار حرفه ای

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار