تبلیغات
.:: Beauty Shop PARYA ::. - تاثیر شغل در نازایی
.:: Beauty Shop PARYA ::.
Incredible Prices Because Supreme Makeup
نوشته شده در تاریخ شنبه 14 اسفند 1389 توسط مهدی | نظرات ()

انواع مشخصی از مشاغل ممکن است با کاهش باروری زن و مرد ارتباط داشته باشند. مثلاً راننده‌ای حرفه‌ای ساعت‌ها در حالت نشسته هستند که این امر می‌تواند منجر به کاهش تعداد اسپرم‌ ها و افزایش درصد اسپرم‌های ناهنجارشود...
 احتمالاً قرار گرفتن بیضه‌ها در محیط گرم در این افراد بر کیفیت اسپرم ها اثر منفی می گذارد.کسانی که در محیط های گرم مثل نانوایی یا ریخته گری کار می کنند می توانند دچار کاهش تولید اسپرم ها شوند.کارگران مزارع که در معرض حشره کش‌ها و سایر مواد شیمیایی قرار دارند، دچار کاهش تعداد اسپرم‌ها می‌شوند و همسرانشان نیز ممکن است دچار سقط جنین شوند.در سال 1991 میلادی 1500 مرد بعد از اینکه در معرض آفت کشی که در باغات موز مورد استفاده قرار می گیرد قرار گرفتند عقیم شدند. حشره کش های دیگر مثل دی بروموکلروپروپان (DBCP ) باعث تغییراتی در اسپرم ها می شوند.
زنانی که در معرض حشره‌کش‌ها و آفت‌کش‌ها قرار می‌گیرند، ممکن است دچار مشکلاتی در بارداری شوند یا احتمال سقط در آن‌ها افزایش یابد.
کارکنان مراکز درمانی ممکن است در معرض مقدار زیادی گازهای بیهوشی، داروهای سیتواستیک، جیوه و اشعۀ ایکس قرار گیرند.
دندان پزشکان و دستیاران آن ها ممکن است دچار مشکلات باروری ناشی از جیوۀ موجود در مواد پر کنندۀ دندان شوند.
نقاش ها و کارگران چاپخانه ها می توانند در معرض رنگ ها و حلال ها قرار گیرند. 
زنانی که در معرض مواد شیمیایی و فلزات سنگین قرار می‌گیرند، اغلب دچار مشکلات قاعدگی می شوند و آمار سقط و اختلالات هورمونی در آن‌ها بالا می رود. 
در صورتی که شما با همسرتان با سرب سر و کار دارید (در کسانی با باطری‌های ذخیره برق سر و کار دارند) یا در معرض اشعه، حشره کش ها و حلال ها قرار دارید و نیز اگر کارگر رختشویی یا ارایشگر بوده در معرض مواد شیمیایی مختلف قرار دارید، باروری شما می تواند در اثر این مواد آسیب ببیند.
برخی عوامل که اثر سمی روی اسپرم ها دارند عبارتند از: جیوۀ غیرآلی، دی بروموکلروپروپان، دی بروماید اتیلن، اترهای اتیلن گلیکول، کلروپروپن و دی سولفید کربن.
برخی عوامل خطر زای شغلی نیز عبارتند از: گرما، کار سخت و پر مشقت، اشعۀ یونیزان، قرار گرفتن در معرض سرب، عوامل ضد سرطان، وارد شدن مقادیر فراوان داروهای بیهوشی به بدن، اکسید اتیلن و مونو اکسید کربن.

دستگاه های بصری 

این دستگاه ها از قبیل ویدئو و تلویزیون طیفی از تشعشعات الکترومغناطیس شامل: اشعۀ ماوراء بنفش، اشعۀ مادون قرمز، امواج مایکروویو، فراکانس های رادیویی و امواج فرکانس پایین (ELF ) را تولید می‌کنند. علی‌رغم اینکه امروزه تعداد زیادی از مردان و زنان در هر شبانه روز ساعت‌ها در مقابل صفحۀ نمایشگر (مانیتور) می‌نشینند لیکن به شکل تعجب آوری، اطلاعات موجود در مورد اثرات زیانبار آن بر سلامت و باروری ما کم است.
البته مطالعه مختلف خطرات امواج حاصل از این دستگاه ها را گوشزد کرده‌اند. مئت زمانی که شخص با کامپیوتر کار می‌کند در میزان تأثیرات آن مهم است.
زوج‌هایی که مشکل باروری دارند، در اثر این مشکل می‌توانند دچار استرس شوند و این استرس می تواند تأثیر منفی بر بارداری آنها داشته باشد. زنی که نگهداری قابلیت باروری خود است، ممکن است تخمک‌هایی تولید کند که به حد کافی رسیده نباشد.
گاهی تغییر شغل ممکن است باعث از میان رفتن استرس و وقوع بارداری شود. خیلی از زوج‌ها متوجه شده اند که حاملگی آن‌ها در ایام تعطیل، یعنی زمانی که فارع از استرس و اضطراب بوده‌اند اتفاق افتاده است.
در هر صورت ناباروری یک مشکل چند عاملی است که یک بخش آن عوامل فیزیکی مثل هورمون ها و تغذیه و بخش دیگر آن را مسائل روانی و عاطفی تشکیل می‌دهد.برچسب ها: نازایی، شغل و نازایی، باروری، درمان نازایی،
درباره پریا
موضوعات
آخرین مطالب
نویسنده
آرشیو مطالب
لینک دوستان
دیدگاه
آمار از نگاه میهن بلاگ
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :هزینه های باور نکردنی در ازای کار حرفه ای

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار